header
Historia placówki

Ważne informacje
Kalendarz imprez artystycznych

Sukcesy i osiągnięcia

Znani wychowankowie

Koncerty, przeglady

Konkursy - regulaminy i protokoły

Stowarzyszenie

Dotacje

Galeria

Partner Street art

Koło sobie pogrywa

17 listopada 2015 młodzież z koła turystyczno - krajoznawczego PCKSR wraz z p. Moniką Kiedrowską uczestniczyła w zaję...

Posted by PCKSR Zduńska Wola on 20 listopada 2015Koło Turystyczno-Krajoznawcze "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Koło turystyczno-krajoznawcze w roku 2014/2015 ma ok 30 uczestników. Oferta zajęć wychodzi naprzeciw zainteresowaniom geograficznym i krajoznawczym młodzieży. Celem zajęć jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy o miejscu w którym żyjemy i rozwijamy się. W ramach spotkań koła organizowane są liczne wyjazdy i wycieczki krajoznawcze, jak również spotkania z ciekawymi ludźmi.
Koło historii regionu, Koło europejskie

Pan Paweł Baczyński – nauczyciel – prowadzi w Powiatowym, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli zajęcia grup:

- koło historii regionu,
- koło europejskie.

Zajęcia te realizowane są w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli.

W programie zajęć koła historii regionu są tematy o historii naszego regionu, początkach osadnictwa, rozwoju rzemiosła i rolnictwa, działalności założyciela Zduńskiej Woli hrabiego Złotnickiego, życia Maksymiliana Kolbe, rozwoju Zduńskiej Woli w XX i XXI wieku. Młodzież bierze udział w rekonstrukcji bitwy pod Beleniem z września 1939 roku.

Na zajęciach koła europejskiego omawiane są początki Zjednoczonej Europy, Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i Unii Europejskiej. Wychowankowie rozmawiają o negocjacjach i wejściu Polski do Unii Europejskiej. Uczniowie w ostatnich miesiącach 2015 roku uczestniczyli w wycieczkach do Strońska, Belenia, Wojsławic, Gajewnik, Uniejowa
oraz bazy lotniczej w Łasku.


Google+