header
Historia placówki

Ważne informacje
Kalendarz imprez sportowych

Sukcesy i osiągnięcia

Znani wychowankowie

Zawody, turnieje

Regulaminy i protokoły

Galeria

Partner Street art

TURNIEJE, ZAWODY

 

II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 
OPAKOWANIA CUP 2013

Dnia 30 listopada 2013 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 odbył się II Ogólnopolski Turniej piłki nożnej dla rocznika 2004. Organizatorami turnieju była Szkółka Piłki Nożnej Diament oraz Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. W turnieju wzięło udział 10 zespołów. Najpierw drużyny rywalizowały w 2 grupach. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do fazy finałowej turnieju. Reszta zespołów grała mecze o miejsca 5 -10.

Oto końcowe zestawienie po rozgrywkach grupowych:


Grupa A:                 Gruba B:
Akademia Reissa    Śląsk Wrocław
SPN Diament           DAP Toruń
Wisła Płock             Widzew Łódź
Znicz Kłobuck         TS Podbeskidzie
Kaliszanin              Bełchatów

 


Nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie, gromadząc 9 punktów. Gospodarze turnieju grali z polotem w ofensywie i oraz dosyć pewnie i spokojnie w defensywie. Potwierdzeniem dobrej gry były wyniki pierwszych 3 meczów, wygranych: 2:0, 2:0 oraz 1:0 odpowiednio z drużynami: Kłobucka, Kaliszanina oraz Wisły Płock. Pierwszy mecz z drużyną Znicza był bardzo zacięty w początkowej fazie, lecz z biegiem czasu Diamenciki zaczęły nabierać coraz więcej pewności siebie oraz fantazji w grze ofensywniej co przyniosło efekt w postaci 2 zdobytych bramek autorstwa Michała Majkowskiego oraz Mateusza Michalaka. W kolejnym spotkaniu przeciwnikiem drużyny ze Zduńskiej Woli była Wisła Płock. Mecz był bardzo zacięty a wynik jak i nastroje na trybunach były niepewne do ostatniego gwizdka. Diamenty pokazały charakter i wole walki ponieważ drużyna Płocka miała duże argumenty fizyczne i siłowe. Jednak piłkarze naszej drużyny potrafili się przeciwstawić i obronić prowadzenie zdobyte na początku spotkania przez Adama Kajszczaka (po pięknej indywidualnej akcji pokonał bezradnego bramkarza Wisły Płock precyzyjnym mocnym strzałem pod poprzeczkę). W 3 meczu nasi zawodnicy okazali się lepsi od zespołu Kaliszanina odnosząc zwycięstwo różnicą 2 bramek. W tym meczu na listę strzelców wpisali się Karol Muzaj i Dominik Rubajczyk Ostatni mecz grupowy nie był najlepszy w wykonaniu naszej drużyny. Ulegliśmy Akademii Reissa aż 4:0.
Potem przyszedł czas na fazę pucharową czyli półfinały i finały. Diament uległ w półfinale drużynie Śląska Wrocław. W finale bez niespodzianek spotkały się dwie najlepsze drużyny tego turnieju czyli Śląsk Wrocław i DAP Toruń. Mecz o 3 miejsce zakończył się wynikiem 3:0 dla Akademii Reissa, tak więc Diament zajął 4 miejsce.

Końcowe lokaty poszczególnych drużyn wyglądają następująco :


1.    Śląsk Wrocław
2.    DAP Trouń
3.    Akademia Reissa
4.    SPN Diament
5.    Widzew
6.    Wisła Płock
7.    Znicz Kłobuck
8.    Podbeskidzie Bielsko- Biała
9.    Kaliszanin Kalisz
10.    GKS Bełchatów

 


 

Na zakończenie turnieju przyznano nagrody indywidualne:


Najlepszy strzelec: Jakub Jezierski (Śląsk Wrocław)
Najwszechstronniejszy zawodnik: Oliwier Rusinowicz (Śląsk Wrocław)
Najlepszy bramkarz: Filip Mataśka (SPN Diament)
Najlepszy technik: Karol Muzaj (SPN Diament)


Barwy Diamentu w turnieju reprezentowali: Mataśka Filip, Masierek Kuba, Marczak Mateusz, Rubajczyk Dominik, Majkowski Michał, Michalak Mateusz, Kajszczak Adam, Muzaj Karol, Kępniak Dawid, Maciaszek Marcel, Kowalski Kuba.
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.

Do trwającej, XVI Edycji Turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy...

Opublikowany przez PCKSR Zduńska Wola na 1 kwietnia 2016

Google+